Palmy, jaja, koko… Kopaszyn

Udało się, tak sądzę. Wymyśliłem sobie, aby w czasie, kiedy pracy mam mniej, dać coś od siebie. Zawsze interesowały mnie projekty społeczne. Lubiłem podglądać lokalne wydarzenia od kuchni. Wydawało mi się to zwykle ciekawsze i bardziej intrygujące. Więcej się wtedy działo na zdjęciach. Zwyczajnie, obraz całości był pełniejszy. Niestety w pracy często nie ma czasu, aby poświęcić się bardziej ludziom. Tym najzwyklejszym, którzy wkładają bardzo dużo pracy i serca w to co robią. Przeżywają drobne radości, dramaty, stres… Poza tym uczestniczenie w takich sytuacjach wymaga wzajemnego zrozumienia i zaufania. Dobre wyzwanie.

Wykorzystałem swoje znajomości i zaproponowałem, że podłączę się pod przygotowania mieszkańców Kopaszyna na Stoły Wielkanocne w Obornikach Śląskich. Mała społeczność, wielki duch. Gmina Prusice. Szkoda, aby za kilkadziesiąt lat nie było podobnych inicjatyw. A jeżeli tak by się stało, zostaną zdjęcia, dokumentujące przeszłość. Może podobnych zdjęć nie da się już zrobić za kilkanaście lat?

W ciągu ostatnich trzech tygodni, dzięki uprzejmości Kopaszynian, przyjeżdżałem do nich i obserwowałem przygotowania. Pracę nad palmą wielkanocną, ozdobami na stoły oraz zaglądałem do kuchni. Wszystko to, aby w finale, pokazać efekty tej pracy oraz emocje z tym związane. Udało się, tak sądzę.

Pierwotnie chciałem zrobić mały projekt, ale tyle otrzymałem pozytywnej energii od tych ludzi, że postanowiłem pozostawić całość. Nikogo nie pominąć, o nikim nie zapomnieć. Każde z nich włożyło w efekt końcowy, fragment siebie. Poza tym co widać, każde to zdjęcie ma swoją małą historię i dla mnie i dla nich.

Dziękuję.

Zapraszam na profil Kopaszyna

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/jupiter/footer.php on line 223