Pałac Sulisław *****

Wracałem z wakacji. Był 2012 rok. Dostałem telefon od kolegi, czy nie mógłbym zjechać z trasy i podjechać do jednego takiego pałacu pod Opolem. Pałac Sulisław. Trzeba zrobić tam zdjęcia obiektu. Trochę wnętrz, kilka pokoi i coś na zewnątrz. Pomyślałem, czemu nie?

Zlecenie polegało na zrobieniu i przekazaniu materiału, który będą obrabiać graficy z pałacu. Pojechałem, pozwiedzałem, sfotografowałem i tyle. Nigdy do tych zdjęć nie przysiadłem. Był sezon ślubny i czasu zabrakło. A szkoda. Bo trafiłem dzisiaj na nie zupełnie przypadkowo i tak pomyślałem. Serie A leci w tle, to ja sobie zaparzę kawę i powalczę. Wdzięczna praca, chociaż z perspektywy 6 lat, kilka rzeczy zrobiłbym inaczej :)

Zapraszam do galerii.

Początki 5-gwiazdkowego Pałacu Sulisław sięgają XVII stulecia. Jednym z prominentnych właścicieli tego obiektu był Król Prus Fryderyk Wilhelm III. O fascynującej historii Sulisławia przeczytają Państwo tutaj. 

Pałac poprzez swoją unikatową budowę i dwie wieże narożne zyskał iście bajkowy wygląd. Dzięki gruntownemu remontowi i stylowej aranżacji wnętrz stał się jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc regionu. Dziś to także jedyny w Polsce ośrodek medycyny ajurwedyjskiej, a zarazem pierwszy pięciogwiazdkowy hotel na Opolszczyźnie.”

Fanpage Pałacu Sulisław

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search