Akropol zobaczyć warto…

Akropol zobaczyć warto, szkoła, lekcje, książki, studia, slajdy… trochę, jak z włoskim barokiem. Książki nic mi nie dały w tym temacie, znaczy ogólne pojęcie i frustrację, że trzeba zakuć, nic ponad. Dopiero stając oko w oko z wrogiem szkolnego zaliczenia, poczułem ten dreszcz. Nie można dotykać, dotknąłem, wolno robić selfie, nie zrobiłem. Ale co pokomentowałem sącząc kawę, to moje :)

Wybrałem z córką apartament z widokiem na Akropol. Nie z pokoju, rzecz jasna, co było do przewidzenia, ale z tarasu wspólnego, juz tak :) Piękny widok, ale ciekawsze było to co się działo na dole, ale to może już inna historia. Naszym celem było się powłóczyć, i zobaczyć te kamienie na wzgórzu. Te znane kamienie. Zaliczone, a to co widzieliśmy u stóp wzgórza, zrobiło chyba nawet większe wrażenie, a na pewno, przyniosło więcej ekscytacji.

Zobaczyć na żywo porządki, oczywiście antyczne, bo większy mam w domu nie sprzątając, robi wrażenie. Dorycki, joński, koryncki… gzymsy, fryzy, architrawy, bazy, głowice, abakusy, kanelury, stylobaty, portyki, kolumnady, kopie kariatyd, teatry, świątynie, stopnie, stopnie, schody, i te zakazy, „nie dotykać”, wypowiadane za każdym razem przez ochronę opartą o te niedotykalne kolumny…

Na tym słońcu czułem się jak Atlas, Atlant, krzyż bolał, Ziemi nie uratowałem, ale takie miałem wrażenie, że muszę… W sumie 10 euro wydałem w promocji. Piękne widoki, setki ludzi, nienawidzę tego, męczy mnie… Ale było warto. Raz w życiu każdy powinien zobaczyć.

Tym razem mam trochę inną nutę, moi przyjaciele z Grecji podesłali mi naprawdę wysokiej klasy nutki. Jazz, pięknie się komponuje. Zapraszam.

Lizard Sound Sessions - Alex Drakos Trio

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/jupiter/footer.php on line 223