20 lat The Crackers

No i niespodzianka była 26 kwietnia 2019 roku, koncert w teatrze Capitol we Wrocławiu na 20-lecie zespołu. Wspaniały koncert , cieszę się, że mogłem tam z nimi być. Tak, wiem. Trochę to trwało, ale na osłodę wrzucam naprawdę sporą relację, za taką muzykę, każdy powinien mieć dużo ujęć.

poniższy opis z oficjalnej strony The Crackers

a tu jeszcze oficjalny fanpage The Crackers

Crackersi to wielowątkowa i długa historia, sięgająca 1997 roku. Od momentu powstania do dzisiaj zespół bezkompromisowo czerpał inspiracje z „czarnej muzyki” takiej jak: Funk, Soul, R’n’B, Jazz, dodali do tego swój osobisty klimat tworząc nową, oryginalną jakość. Mimo obecnej mody na funk nikt nie ma wątpliwości, że właśnie Crackersi są pionierami takiego grania we Wrocławiu a może nawet i w Polsce. The Crackers przechodzili przez różne etapy, brali udział w niezliczonej ilości koncertów i wydarzeń artystycznych. Do najważniejszych należą festiwale (również jazzowe) w Niemczech i na

Ukrainie. Na koncie mają też kilkuletnią współpracę z Grupą ATM, tworząc oprawę muzyczną do kilku programów telewizyjnych oraz organizacje dwóch festiwali „czarnej muzyki” w Srebrnej Górze pod nazwą „Groove Power”. 12 lat temu do składu dołączyła wspaniała wokalistka Asia Kwaśnik dając zespołowi od siebie dużo dobrej energii. Wieloletnie doświadczenie zespołu i dynamit w „czarnym głosie” (jak mówią) wokalistki nie może pozostawić nikogo obojętnym.

Członkowie zespołu:
Joanna Kwaśnik- wokal
Andrzej Szeremet – gitara
Zbigniew Nowak – Gitara i wokal
Sebastian Ragiel – Gitara Basowa
Bartosz Niebielecki – Perkusja
Krzysztof Borowicz – instrumenty klawiszowe
Daniel Kraus – Saksofon

Crackersi zaczynają pracę nad trzecim autorskim albumem, który ukarze się niebawem. W tym roku mija już 20 lat działalności dlatego zespół szykuje dla swoich przyjaciół i wiernych fanów ogromną niespodziankę.

A tu jeszcze oficjalny fanpage The Crackers. Do zobaczenia gdzieś tak, kiedyś :)

The Crackers - Dis da funk/One nation under a groove - Vertigo Jazz Club, 23.05.2015

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search