15 lat minęło… Ateny…

Ateny, Grecja, palmy, słońce, koty… w styczniu, jednak deszcz…tylko 3 dni mieliśmy z moją Grażą na eksplorację miasta. Jednym z punktów wycieczki było zobaczyć, jak wygląda obiekt olimpijski 15 lat po olimpiadzie (my, styczeń 2019). Jeden z moich ulubionych architektów, no, geniusz to nie jest, ale wizję ma. Santiago Calatrava.

Santiago Calatrava Valls (ur. 28 lipca 1951 w Walencji) – hiszpański architekt i inżynier budownictwa, który stworzył wiele charakterystycznych budowli na całym świecie. (www.wikipedia.pl)

Stadion Olimpijski w Atenach – stadion wielofunkcyjny, położony w Atenach, Grecja. Jego inauguracja miała miejsce 6 września 1982 roku. Na obiekcie tym swoje mecze rozgrywają zespoły: Panathinaikosu i AEK Ateny. Właśnie podczas spotkania obu tych drużyn w 1986 roku został ustanowiony rekord frekwencji wynoszący 74 473 widzów. W latach 2002-2004 stadion został przebudowany (m.in. dobudowano dach zaprojektowany przez hiszpańskiego architekta Santiaga Calatravę) z myślą o igrzyskach olimpijskich w 2004 roku, odbywających się w Atenach. (www.wikipedia.pl)

i jeszcze :)

Padało, zimno, szanuję moją córkę, obeszliśmy cały obiekt i chociaż dla tego powinniście to zobaczyć, bo obiekt mocno martwy, ale tam gdzie żyje byliśmy, a przynajmniej prześliznęliśmy się, aby zobaczyć to i owo, ale w butach chlupało xD

2004, tor 3

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/jupiter/footer.php on line 223